Zahradní domky v mnoha variantách

jak se vyhnout předlužení

Vyhněte se předlužení – tipy, jak na to!

Mnoho lidí v České republice bojuje s předlužením. Od toho jsou jen krůček k tomu, aby se dostali do platební neschopnosti a exekuce. Předlužení nastává tehdy, když dlužník nezvládá své závazky a není schopen splácet je ze svého běžného příjmu. Jak bojovat s předlužením a jak se mu vyhnout?Tip č. 1 – Nesjednávejte si více úvěrů

Požádali jste o jeden, potom o druhý a nakonec o třetí úvěr? Pak je vysoká pravděpodobnost, že vám splátky přerostou přes hlavu. Vždy pečlivě zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete, a pokud je to možné, nesjednávejte si více než jeden úvěr. V případě, že máte v současnosti více úvěrů a nejste v platební neschopnosti, požádejte o jejich konsolidaci.

Konkurenční výhoda

Jako klient Slevomatu máte jednu nepopsatelnou výhodu. Vy jste tím, kdo je pro Slevomat nejdůležitější. Proto vás chrání obchodní politika Slevomatu, který drží vaše peníze a pokud byste nebyli spokojeni, inzerentovi nezaplatí. Vrátí tyto prostředky vám. To se vám u cestovek nemůže stát. Ty zaplatí hotelům, restauracím a dopravním kancelářím. Vy jste tak mimo jakékoliv nebezpečí krachu nebo ošizení nabízených podmínek. Máte tak nespornou konkurenční výhodu.

Tip č. 2 – Nepodepisujte nevýhodné úvěry

Někdy se člověk dostane do takové situace, že mu úvěrové společnosti nabídnou pouze půjčku s nevýhodným úrokem a roční procentní sazbou nákladů. Jestliže nejste závislí na jednom poskytovateli, vždy jednotlivé úvěry mezi sebou porovnejte a požádejte o ten, který má nejnižší RPSN a kladné recenze od ostatních dlužníků.

Tip č. 3 – Udělejte si analýzu svých příjmů a výdajů

Zda jste předlužení, to zjistíte z jednoduché analýzy příjmů a výdajů. Příjmy by vždy měly převyšovat výdaje a měli byste být schopni vytvářet si menší rezervu. Pokud se výdaje nebezpečně přibližují k hodnotě příjmů, najděte si brigádu nebo prodejte nepotřebný majetek. Výnos použijte na zahlazení dluhů.

Tip č. 4 – Nechte si vysvětlit smluvní podmínky

Než podepíšete jakoukoliv smlouvu o půjčce, pečlivě si přečtete všechny smluvní podmínky. Zaměřte se zejména na to, kolik v konečném důsledku přeplatíte, jaké jsou smluvní pokuty a jaké jsou možnosti mimořádných splátek a předčasného splacení. Jestliže nějakému ustanovení nerozumíte, smlouvu nepodepisujte a nechte si to vysvětlit.

Tip č. 5 – Neschovávejte se před problémy

Předlužení se může projevit tím způsobem, že nemáte další peníze na splátky. Možná jste se již do této fáze dostali a začínají vám chodit upomínky. Nečekejte, až po vás věřitelé budou vymáhat dluh a dohodněte se s nimi na odkladu splátek nebo nových podmínkách. Věřitelé většinou na nové podmínky přistoupí, protože je to pro ně výhodnější než exekuce.

Tip č. 6 – Obraťte se na odborníky

Neumíte si nastavit zdravý rodinný rozpočet nebo vám hrozí exekuce? Kontaktujte finančního poradce či neziskové organizace, které vám pomohou se spravováním financí nebo s vyhlášením osobního bankrotu. Naopak se vyhněte placeným oddlužovacím společnostem. Ty za vás dluhy nevyřeší a navíc za jejich služby zaplatíte plno peněz.

Finanční problémy se samy nevyřeší. Jednejte aktivně a již si nepůjčujte. Stejně tak berte zamítnutí žádosti jako zpětnou vazbu, že nemáte dostatečný příjem a další půjčka by neúměrně zatížila váš rodinný rozpočet.Typy zahradních domků
  • Zahradní domek plastový
  • Zahradní domek kovový
  • Zděný zahradní domek
  • Zahradní domek z kamene
Zahradní domky – prodej

Základ nabídky tvoří zahradní domky Hornbach, Baumax, Obi či Bauhaus. Zahradní domky také můžeme koupit ve specializovaných prodejnách se zahradním nábytkem nebo například také v bazaru.

Pokud si ovšem si chceme vybrat nový, kvalitní výrobek a nechceme zbytečně utrácet, je nejlepší variantou využít nabídky internetových obchodů. Ty mají často zahradní domky v akci za minimální ceny, například v rámci sezónního výprodeje.

Doporučujeme

Pokud sháníte opravdu originální vánoční dárky originální Vánoční dárky, podívejte se zde.

Všechna práva vyhrazena © 2024 Zahradní-domky-online.cz